Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Şirketlerin ilişkide olduğu paydaşlar için bilgi güvenliği açısından müşterilerine, tedarikçilerine, iş ortaklarına ve kamu otoritelerine karşı yasal sorumlulukları vardır. Bu açıdan mevcut sözleşmeler ve iş akitleri, sistemlerde tutulan bireysel ve kurumsal bilgilerin korunması yasal açıdan uyumluluk gerektiren belli güvenlik standartlarıyla gerçekleşir.

Piasis Bilgi Teknolojileri bu aşamada kurumlara gerçek bilgi güvenliğini sağlayan yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Safetica

Kötü niyetli girişimler ve siber ataklar neticesinde kurumsal veriye sızma çabalarını püskürtme ve veriyi korumayı hedefleyen Safetica, kurumsal ağa kolayca entegre edilebilen bir veri sızıntısı önleme (DLP) yazılımıdır.

Safetica proaktif koruma özelliği ile şüpheli etkinlikleri anında tespit eder, veri açıkları hakkında yöneticileri bilgilendirerek sistem korumasını güçlendirir.

Veri izleme, sızıntı engelleme, yetkilendirme ve koruma yetkinlikleri sayesinde kurumsal verinin bütünlüğünü güvence altına alır. Önemli verilerin kurum dışına çıkmasını önleyen Safetica özellikle kendi bilgisayarı ve mobil cihazlarıyla çalışan personelin hatalı ve dikkatsizliğinden kaynaklanabilecek kayıpları da önler. Bu tür cihazlar kaybolsa bile içindeki veriler Safetica ile şifrelendiği için şirket verisi koruma altındadır.

Yine Safetica kurum genelinde dosyaların yetki düzeyine bakarak yanlış yönlendirilmesini önler ve gerekli uyarıları ilgili yöneticilere gönderir.

Teknoloji gözetmeksizin tüm sabit sürücülerin üzerindeki veriler, e-postalar, ağ dosya transferleri, sanal ve fiziksel yazıcılar, her türlü bilgisayar yuvası, CD/Blueray gibi her türlü medya okuyucu ve yazıcılar, uygulamalar, kopyalama yapıştırma işlemleri, veri sızıntı riskine karşı Safetica tarafından gözetim altına alınabilir.

Netwrix

Netwrix temel olarak kurumların BT altyapılarında herhangi bir noktada veya herhangi bir zaman yapılan değişikliği algılayıp raporlayabilen etkili bir teknolojidir. 200’den fazla raporlama seçeneği ile veri merkezi yöneticilerine BT yönetimi, uyumluluk, sistem değişiklikleri hakkında en güncel veriyi sunar.

Yazılım, Active Directory, Group Policy, Exchange Server, SharePoint Server, VMware, SQL Server, Microsoft Virtual Machine Manager, çeşitli dosya sunucuları, sunucu yapılandırma ayarları ve daha birçok noktada gerçekleşen değişiklikleri otomatik olarak saklar. Böylece çeşitli otoritelerin talep ettiği raporların belli bir tutarlılıkla alınmasını kolaylaştırır. Günümüzde kurumlar bilgi güvenliği açısından bazı standartları uygulamakla yükümlüdür. Standartlar yurtiçinde olduğu gibi yurtdışıyla da iş ilişkileri açısından da önemlidir. Örneğin, bunlar arasında sayabileceğimiz HIPAA, SOX, FISMA / NIST800-53, COBIT, ISO / IEC 27001 bazı yasal uyumlulukları yerine getirir. Bazı sektörlerde belgelerin uzun süreli saklanması gerekebilir.

Netwrix bu çerçevede bilgi güvenliğini sağlar, kayıtlar üzerinde yapılan değişiklikleri ve kimlerin yaptığını izleyerek verinin tutarlılığını ve sürekliliğini denetler.

  Email
  Phone
  WhatsApp
  Whatsapp

  Add the number to the Contacts on your phone and send us a message via app.

  Call us:

  05426575552

  Phone
  Email

  Firmamız Piasis Bilgi Sistem Teknolojileri A. Ş. markası ile IT sektörüne yeni bir perakende zinciri ve güçlü e-ticaret anlayışı ile sektöre farklılık
  kazandıracak güçlü adımlar ve tecrübeli personeller ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı prensip edinmiştir.IT çözümlerinde her ihtiyaca cevap
  verecek yapıda, kaliteli ve müşteri odaklı kişisel kullanıcılardan kurumsal şirketlere teknoloji ihtiyacı olan her kullanıcıya en iyi çözüm için en iyi avantajları
  sunmaktadır.

  Adres

  Cumhuriyet Mh. Kartepe Sk. No:4 Kat:3 Usta Ofis Plaza, 34876 Kartal/İstanbul

  İletişim

  0216 232 20 32

  Email

  info@piasis.com.tr